Yeni Nexus Cihaz Huawei Tarafından Üretilecek

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Google, Android sürüm güncellemelerinde önce yükleme konusunda önde olan nexus modellerini herkez biliyor. Bir değişikliğe gidilerek artık Nexus cihazları Huawei üretecek konusu dolaşmakta. Bizde sizler için yeni nexus cihazda olabilecek özellikleri derledik. Fakat bir konuda var oda bu ay hem LG‘den hem de Huawei’den bir Nexus cihazı geleceği konusu.

facebook müşteri hizmetleri

Huawei’nin nexus cihaz yapacağı kesinleşmiş diyebiliriz, çinli bir haber ajansında çalışan analist bir çalışan Huawei yeni nexus’un cihaz özelliklerini biliyor hakkında haber yapmış ve bu özellikleri açıklamış durumda. Analist’in sızdırdığı özellikler ise şu şekilde, Nexus’ta 5.7 inç QHD 2560 x 1440 çözünürlüğünde bir ekran ve Snapdragon 810 işlemcisi olacak. Fakat işlemci modeli şuan için belli olmasada büyük ihtimal kendi çipsetlerini kullanacağı düşünülüyor. Yani Huawei Nexus’un işlemcisinin ne olacağı, telefonun çıkacağı tarihe yakın bir zamanda kesinleşecek.

Huwaei yeni nexus cihazı 2015’in ikinci yarısında çıkarmayı planlıyor. Ek olarak şu anda Google’ın üzerinde çalışmış olduğu yeni Android’in Huawei Nexus’ta yer alacağı da konuşuluyor. Şu anda Motorola tarafından üretilen Nexus, çok ses getiren bir akıllı telefon olmasının yanında bir de buna uygun fiyatlı oluşu eklenince ciddi bir satış rakamına ulaşıyor. Motorola’dan sonra Nexus’u üretecek olan Huawei’in işi gerçekten çok zor. Nexus serisinin 7. akıllı telefonunu üretecek olan Huawei, Nexus akıllı telefonunda kullanacağı özellikleri paylaşmadı. Paylaşılan özellikler çinli bir basın tarafından sızdırılmıştır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir