Yeni NEXUS’lar İçin Hazır Mısınız ?

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Nexus 5 telefonunuzu seviyorsunuz fakat size eskidiğini mi düşündürüyor ? O zaman hazır olun! Kısa zaman önce duyurduğumuz NEXUS serisinin yeni cihazlarının özellikleri belirmeye devam ediyor.

Google 1 yerine 2 Android üreticiyle çalışıyor bu sefer. Huawei Nexus 6 phableti üzerine çalışırken, LG yeni Nexus 5 üzerine çalışıyor.

1 yıl aradan sonra LG Google cihazlarının üretimine geri döndü. Yeni telefon 5.2 inç ekrana (önceki cihaz 4.95 inç genişlikteydi) , ön yüzde çift hoparlöre, cihazın arka kısmında konumlandırılmış parmak izi sensörüne ve USB 3 C tipi sokete sahip olacak.

Cihazın ölçüleri birazcık garip gelebilir size. Cihaz önceki telefonlara göre uzun, bu biraz da önceki 2 hoparlörden kaynaklanıyor. Ayrıca cihaz biraz daha ince olacak fakat iPhone 6 gibi çıkıntılı bir kamerası olacak.

facebook müşteri hizmetleri

nexusiç

Diğer cihaza gelince; Huawei ilk kez bir Nexus cihazı üretiyor. Üretilecek tablet-telefon 5.7 inçlik ekrana sahip olacak. Geçen seneki cihaz 6 inçlik ekranıyla çok büyük olduğundan 5.7 inç bu sefer makul olabilir.

Huawei’nin yeni cihazı biraz daha ince olacak ve iPhone 6 Plus’a benzeyeceği düşünülüyor. Cihazın spor tasarımlı metal bir gövdeyle gelmesi bekleniyor. Evan Blass’a göre Snapdragon 820 çipi ve 2560×1440 çözünürlük diğer muhtemel özelliklerden. Nexus 6 da kardeşi gibi arka yüzeyde parmak izi sensörü, ön yüzde hoparlörler ve USB 3 C tipi ile gelecek.

Ve son olarak bu cihazlar her zaman Android’in son sürümüyle çalışacak ve kasılmayacak(tabiki sonsuza kadar sürmeyecek bu durum, sonra bana şikayet etmeyin yani). Öte yandan piyasaya sürülmelerine az bir zaman kala fiyatları hala netleşmedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir