Yeni Razer Ürünleri Tanıtıldı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

CES 2015 fuarı çerçevesinde düzenlenen etkinliklerde Razer‘da yeni ürünlerini tanıttı.

Razer‘ın bu yıl içerisinde çıkartacağı ürünler arasında sanal gerçeklik seti, 100 dolar değerindeki bir oyun konsolu, yeni çevre birimleri ve yeni bir stream servisi bulunuyor.

Open Source Virtual Reality Sanal Gerçeklik Seti (OSVR)

razer osvr

Kısaca OSVR olarak tanıtılan sanal gerçeklik seti, Oculus VR karşısında, 199 Dolar fiyat etiketiyle uygun bir seçenek olarak geliyor. Açık kaynaklı geliştirme çalışmaları devam eden OSVR, Windows, Android ve Linux ile birlikte çalışabilecek. Haziran ayında çıkması bekleniyor.

100 Dolar’lık Oyun Konsolu Razer Forge TV

razer tv

Steam Box‘a alternatif bir oyun konsolu olarak görülebilecek olan Forge TV, 4×4 inç boyutu içerisinde oldukça güçlü bir sistem bulunduruyor.

2.5 Ghz hızında 4 çekirdekli Qualcomm Snapdragon 805 işlemcisi ve Adreno 405 grafik işlemcisi bulunan Forge TV, 2 GB RAM ve 16 GB dahili depolama alanına sahip olacak. HDMI girişi, USB 3.0 girişi ve Ethernet girişi bulunan cihaz, Bluetooth 4.1 bağlantısını destekleyecek.

Yapı olarak Nexus Player‘a benzeyen cihaz, tıpkı Nexus Player gibi Android işletim sistemini kullanıyor.

Forge TV, Razer‘ın yeni duyurduğu kontrol cihazı Serval‘ı destekliyor. 4 Adet kontrol cihazının aynı anda çalışması imkanını sunan konsol, bir kumanda cihazını içeren 150 dolarlık paket ile de satışa sunulacak.

facebook müşteri hizmetleri

Yeni Çevre Birimleri

Razer yeni oyun konsolu için de kullanılabilecek olan çevre birimlerini de duyurdu. Konsol kontrol cihazlarını andıran Razer Serval ve kablosuz lapboard – mouse seti Razer Turret, tanıtılan ürünler arasında.

razer kontrol

Razer Serval, görüntü olarak bir Xbox 360 kumandasını andırıyor. Üzerinde 2 analog kumanda, dört adet aksiyon tuşu, d-pad, bumper ve tetik tuşları bulunuyor. Razer Forge TV haricindeki Bluetooth destekli cihazlara da bağlanabiliyor. Ayrıca doğrudan telefonunuzu bağlamanız da mümkün. Forge TV ile birlikte 150 Dolar fiyat etiketiyle satılan Serval, tek başına 80 Dolar’dan satılacak.

razer klavye mouse

Forge TV ile birlikte kullanılabilen diğer kablosuz çevre birimi ise Razer Turret olacak. Hem Bluetooth hem de WiFi destekleyen Turret, konsolunuzu bir PC gibi kullanma imkanı sunuyor. İçerisinde bulunan mouse ve lapboard sayesinde, kumanda kullanma zorunluluğunuz ortadan kalkıyor. 2015 yılının ikinci çeyreğinde çıkacak olan Turret, 130 Dolar fiyat etiketi ile satılacak.

Stream Servisi Razer Cortex

Bütün bu cihazlar güzel, fakat zaten evinde 2000 Dolar’dan fazla masraf yapıp kurduğu bilgisayarları olan kullanıcıların ne işine yarar?” diyenlerdenseniz, cevabı burada. Razer Cortex sayesinde evinizde bulunan bilgisayarı stream edebilir, oyun keyfini salonunuzdaki büyük ekranlı televizyondan devam ettirebilirsiniz.

DirectX 9 ve üzerindeki sistemleri destekleyen Cortex, tıpkı Steam ve Nvidia‘nın stream sistemleri gibi çalışıyor. Şu an tamamlanmamış olmasına rağmen oldukça düzgün sonuçlar verdiği söylenilen Razer Cortex‘in betasının 2015 yılının ikinci çeyreğinde çıkması bekleniyor.

Cortex servisi 150 Dolar değerindeki Forge TV – Serval paketi ile birlikte veya Razer Turret lapboard – mouse paketi ile birlikte ücretsiz olarak gelecek.

 

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir