Yeni Windows İçin Yeni Mozilla Firefox Geliyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Yenilenmiş Windows 10‘un yayınlanmasına günler kala Mozilla Firefox‘dan yeni bir haber geldi. Uzun süredir tarayıcı tasarımına sahip çıkan Mozilla Windows 10 ile beraber yenileniyor.

 

Günümüzde en sağlam, kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen ve bir çok kişiye bakılırsa en düzgün ve hızlı web tarayıcısı konumunda olan Google Chrome, bazen internette rahatça dolaşmak isteyen kullanıcılarını olumsuz olarak etkileyebiliyor.

İlk olarak bilgisayarın RAM’iyle olan onu sömürmeye dayalı ilişkisi, Chrome kullanırken biraz düşünmemize neden oluyor. Bu durumda da devreye, Chrome’dan pek fazla kalır yani olmayan, bir çok kullanıcı tarafından yine tercih edilen web tarayıcıları geliyor.

Web tarayıcı çerçevesinden baktığımızda alanında en iyilerinden biri de milyonlarca kullanıcısı olan Mozilla Firefox. Bir dönem, Internet Explorer kullanım kabilinden bir hataya düşen kullanıcıların kurtuluşu olan web tarayıcı Mozilla, son dönemlere biraz kendini arka sıralara doğru çekmişti. Chrome’un yaygın olarak bir çok kullanıcı tarafından tercih edilmesi de bu durumun gerçek sebeplerinden sadece biri. Ancak yenilenmeye doğru giden turuncu tilki, iddialı bir şekilde sonuç almaya oldukça kararlı.

facebook müşteri hizmetleri

Microsoft’un hali hazırda yenilenmiş web tarayıcısı Edge ile sunulmuş olacağı Windows 10, bir de yenilenmiş Mozilla’ya bünyesinde barındıracak. Windows 10’un gümbür gümbür gelişini fırsata dönüştürmek de gibi görünen Mozilla Firefox, tasarımını büsbütün Windows 10’a uygun olacak şekilde büyük oranda yenilemiş durumda.

Yine bir çok tema desteğini bünyesinde barındıracak olan web tarayıcı Mozilla Firefox, kontrol çubuğunu geliştirmiş durumda. Üstene üstlük Mozilla Windows 10 ile tam uyumlu olarak stabilize bir şekilde çalışıyor. Tıpatıp Microsoft Edge’de olacağı gibi benzer gri nitelik fonuna ehil olacak Mozilla, Windows 10 yazı fontu ve diğer Windows 10 dizayn bilgileri ile güncellemeler alacak.

Fazla heyecanlanmadan yenilenmiş Mozilla için bir kaç ekran görüntüsü;

mozilla-firefox-10

mozilla-firefox-10-2

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir