Yooka-Laylee Karakterleri Belli Oldu

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Nintendo 64‘ün efsane yapımlarından Banjo-Kazooie‘nin ruhani devamı olarak yapılan 3D platform oyunu Yooka-Laylee karakterleri sonunda kendini gösterdi.

 

Karakterler aynı zamanda oyuna ismini veren faktörler; Yooka bukalemun, Laylee ise yarasa karakterin isimleri. Tıpkı esinlendiği oyun Banjo-Kazooie‘de olduğu gibi bir isim benzerliği var. Karakterlerin yaratıcısı da Banjo-Kazooie‘nin baş karakterleri ve Donkey Kong Country karakterleri gibi Nintendo‘nun ikonik oyunlarından bazılarının karakter tasarımını yapmış olan Steve Mayles.

Gelelim karakterlerin özelliklerine. Yooka, yani bukalemun karakterimiz diliyle belli cisimlere tutunup sarkabiliyorken Laylee ise Yooka‘nın kollarından tutarak belli bir müddet havada süzülmesine yardımcı oluyor. Yani kelimenin tam anlamıyla bu oyun Banjo-Kazooie, sadece karakterler ve dünya farklı. İki karakter olsa bile bu iki karakteri de tek kişi yönetebiliyor, yani co-op beklemeyin.

facebook müşteri hizmetleri

Karakterlerin tasarımı ise şöyle;yooka-laylee-karakterleri

Daha önce Project Ukulele ismiyle anılan Yooka-Laylee Playtonic Games‘in ilk oyunu. Bu stüdyonun adını duymamış olmanız gayet normal, çünkü stüdyo daha çok yeni. 90’lar ve 2000’lerin başı, yani Nintendo ile çalıştıkları dönemdeki profesyonel isimlerin Rare‘dan ayrılmasıyla kurulan şirket şu an için bağımsız durumda.

Oyun için henüz bir çıkış tarihi, ya da fiyat, ya da onun gibi bir şey açıklanmış değil. Çünkü oyun henüz Kickstarter’da bile değil. 1 Mayıs‘tan itibaren Kickstarter‘a eklenecek olan oyunun destekçileri oyunu çıktığı dönemde 15 dolar karşılığında satın alabilecek. Ayrıca destek parasına göre oyunun soundtrack albümü, artbook ve “64-bit” versiyonu düşünülüyor ki 64-bit ismi stüdyo çalışanlarının N64 dönemine bir gönderme yapmak için konulmuş.

Eğer Kickstarter kampanyası başarılı olursa Yooka-Laylee Windows, Mac, PS4, XBOX One ve Wii U için çıkış yapacak. Tabii böyle bir stüdyonun yapacağı oyunun başarısız olması mümkün mü? Onu bilemeyiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir