YouTube 360 Derece Canlı Yayın Sunacak

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Video platformu denince aklan gelen ilk isim olan YouTube, 360 derecelik canlı yayın deneyimi sunmaya hazırlanıyor. Detaylar haberimizde. YouTube, bilindiği üzere şu anda 360 derecelik videoları destekliyor. Hatta bunlar Samsung Gear VR gibi cihazlarla izlendiğinde bir sanal gerçeklik deneyimi bile sunabilir diyebiliriz.

Ancak tüm bu videolar, önceden kaydedilmiş, hazırlanmış içerikler. Peki bir konseri ya da başka bir etkinliği canlı olarak 360 derecelik açıyla izlemek istediyseniz? İşte YouTube bu sıralar bunun için hazırlık yapıyor.

facebook müşteri hizmetleri

BuzzFeed’de çıkan haberlere göre, bu durum yakında bir ihtimal haline dönüşebilir. Öğrendiklerine göre, YouTube şu anda kullanıcılarına 360 derecelik canlı videoları izleyebilmelerine olanak sağlayacak bir özellik geliştiriyor.
Bu demektir ki artık YouTube’ta canlı bir konseri, bir etkinliği, bir maçı açıp, oradaymış gibi izleyebileceğiz.
Meerkat, Periscope ve Facebook Live Video gibi birçok canlı yayın organları var olsa da, hem canlı hem de 360 derecelik bir yayın, yepyeni bir deneyim olacak.

360 derecelik canlı yayınları destekleyen şu anda belli başlı cihazlar var, ancak kaliteleri çok iç açıcı değil.
Umarız ki YouTube’un teknolojisiyle akıcı ve kaliteli videoları, canlı olarak 360 derecelik açıyla izleme şansı buluruz. Şimdilik bu durum söylenti olarak kalsa da, konu hakkındaki gelişmelerden sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir