YouTube 360 Dereceli Video Desteği

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Henüz 10. yol dönümünü kutlamış olan YouTube için bir yenilik daha geliyor. Bir süredir herkesin dilinde olan 360 derece video izleme özelliği sonunda destekleniyor.

Çok bir süre geçmemişti ki Google’in YouTube üzerinden pek bir para kazanmadığı anlaşılmış ve bu haberin etkisi altında da olsa YouTube 10’uncu yıl dönümünü kutlamıştı. Her ne olursa olsun YouTube global olarak en büyük video sitesi.

Bir yandan sürekli yeniliklerin peşinde olan YouTube’un ise önümüzdeki günlerde Google’a para kazandırması değerlenecek mi, yoksa Google’in kendi tarafından reklamsız ücretli bir versiyonu mu yayımlanacak bu pek kesin olmasa da mümkün gözüküyor.

facebook müşteri hizmetleri

Sonuç ne olursa olsun şu sıralar YouTube’da 360 dereceli videoların tadını çıkartacağımız kesin. Umarız ileride gelen özellikler ile konserleri, conventionları da bu şekilde izleyip keşfedebiliriz.

YouTube 360 Dereceli Video Desteği

Bir süredir herkesin dilinde olan “360 derece video desteği” ise henüz kullanıma açıldı. Tıpkı Google Maps’te kullanılan sistemle benzerlik gösteren modelin ise kullanımı da basit. Video izlerken sol üst kısımda yer alan ok sembolleri ile o anda videonun hangi bölümünü görmek istiyorsanız buradan seçebilir ve açıyı istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Bunun yannında 360 derece desteğini masa üstü bilgisayarlar yerine tablet ve ya mobil cihazlardan denemek daha kolay çünkü cihazınızı hangi tarafa doğru çevirirseniz videonun açısı o tarafa doğru gidiyor. Fakat şu an için 360 desteğinin sadece Android cihazlarda çalıştığını belirtelim. iOS için çıkması önümüzdeki günler de güncelleme gelecektir.

360 derece destekli örnek videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

2 thoughts on “YouTube 360 Dereceli Video Desteği

 • 29 Mart 2015 at 20:42
  Permalink

  ben hala 360 videoyu anlamıs degılım amacı ne ki 😀

  Reply
 • 29 Mart 2015 at 20:42
  Permalink

  ben hala 360 videoyu anlamıs degılım amacı ne ki 😀

  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir