Youtube Abone Kasma Yöntemleri

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Youtuberlık işine giriştiniz, iyi bir ekipmanınız var ve aklınızda kanalınıza yüklemek için çeşitli video konseptleri bulunuyor. Bu noktada çektiğiniz kaliteli videoları kanalınıza yüklediniz, fakat belli bir sürer bekledikten sonra istediğiniz abone ve video izlenme sayınızda artış sağlayamadınız, bu noktada sizlere Youtube abone kasma ve bu yöntem ile beraber video izlenimlerinizin nasıl artacağı konusunda bazı öneriler ve yöntemlerden bahsedeceğim. İlk öncelikle Youtube bildiğiniz üzere dünyanın en büyük video platformu ve ayrıca bir sosyal medya sitesi. Bu noktada Youtube abone kasma yöntemlerinden ilk örneği Youtube’un bize verdiği özelliklerden yararlanarak sizlere bahsedeceğim.

Video Hatırlatmaları

Bu konuya örnek olarak neredeyse hepimiz Youtube platformu üzerinde bir video izlerken videonun etrafından çıkan notları veya önerilen bölümü görüyoruz. Bu noktada video üzerinde spam yapmadan yani abartmadan ve izleyiciyi sıkmadan belli başlı yerlere diğer videolarınız ile ilgili notlar ekleyebilir ve izleyicilerinizi o videolarada yönlendirebilirsiniz. Diğer bir video izletme yöntemi ise video içi programlama kısmından video sonuna veya başına sol alt kısımdan şerit şekilde açılan video önerisi ekleyebilirsiniz.

Youtube Abone Kasma – Video içi düzenleme

Neredeyse birçok kanalın yaptığı ve video içlerinde sağ alt köşede gözüken mini resimlere fligran deniyor. Youtube üzerinde panelinizden marka bilinci oluştur kısımından bir abone ol butonu ekleyebilir ve bu fligranı tüm video boyunca veya belli bir süreden sonra aktif edebilirsiniz. Kanalınıza fligran eklemeniz Youtube abone kasma yöntemlerinde en çok kullanılan yollardan biridir. Bu sayede sağ alt köşede duran iconunuz video boyunca gözükecektir ve izleyicilerin abone olma oranıda yükselecektir. Tabi bu işlemleri yaparken videonuz hakkında doğru başlığı ve doğru etiketleri seçmeniz gerekmektedir.

youtube abone kasma

Youtube SEO

Yukarıda Youtube abone kasma adına bazı belli başlı kullanılan yöntemlerden bahsettim. Şimdi ise işin biraz daha teknik boyutuna inersek, bu noktada kanalınızın genel ayarlarınızı yapmalısınız. Kanalınızın kategorisini ve yüklediğiniz videoların etiketlerini doğru bir şekilde seçerseniz kullanıcıların youtube aramalarında videolarınız ön sırada çıkma olasılığı artacaktır. Bu sayede videolarınızın görüntülenmesi arttıkça izlenme sayısı artacaktır ve bununla beraber kaliteli içerikler üretiyor iseniz, videolarınız izlendikçe Youtube abone sayınızda artacaktır. Fakat unutmayın videonuz ile alakasız etiket girmeniz video izlenmenizi arttırmayacaktır, aksine spam olduğundan zararlarını görürsünüz.

facebook müşteri hizmetleri

youtube abone kasma

Özgünlük

Tıpkı website içeriklerinin her birinin farklı olduğu gibi youtube kanallarınında kopya içeriklerden kaçması gerekmektedir. Gelen izleyici kanalınızı dolaştığı taktirde size özgü ve kaliteli içerikler gördüğü taktirde abone olmak isteyecek ve içeriklerinizden haberdar olmak isteyecektir. Özgün olmanız Youtube abone kasma yollarının en kilit noktalarından biri diyebilirim. Başka bir kanaldaki aynı videoyu kopya olarak indirip yüklediğiniz taktirde ilk olarak kanal kaliteniz düşekcek ve ondan önce Youtube telif hakkı uyarısı verecektir. Kanalınız için alacağınız her uyarıda çeşitli kısıtlamalar gelecek ve kaçınılmaz son olan kanalınız komple kapatılacaktır. Bu kısıtlamalar para kazanma, 15 dakikadan uzun video gibi birçok özelliğin kapatılması ile gerçekleştirilecektir. Herşeyden önce tüm düzenlemeler haricinde özgün video içerikleri üretmeniz sizi ayrıcalık sahibi yapacaktır ve kaliteli bir kanal olma yolunda ilerleyeceksinizdir.

Youtube abone kasma siteleri

Piyasada sosyal medya siteleri için çeşitli beğeni, abone, takipçi gibi kavramların hileleri bulunuyor. Youtube abone kasma sitelerini kullanarak hanelerine abone kazandıran kanalların büyüyeceğini söyleyemem. O tarz siteler kullanarak token yöntemi ile abone kazanan kanallar birçok çöp kanallara abone olmasının yanı sıra kendisine gelen abonelerin birçoğuda sahte hesap olacaktır. Ayrıca hile ile kazandığınız bu abonelerin sizlere izlenme açısından bir dönüşü olmadığından abone sayınız ile videolarınızın izlenme rakamları arasında bir uçurum olacaktır. Buda kanalınızın kalitesini etkileyecek ve ileriye yönelik büyük hedefler koyduğunuz kanalınız zamanla çöpe dönüşecektir.

youtube abone kasma

Sosyal Medya Reklamcılığı

Youtube abone kasma yönteminin en yararlı ve etkili sonuçlar içeren diğer bir noktası ise diğer sosyal medyalarda reklam yapmaktır. Kaliteli ve dikkat çekici video içerikleri üretiyor iseniz diğer sosyal medya sitelerini kullanarak videonuzu sosyal medya hesaplarında paylaşarak izleyici elde edebilirsiniz. Videonuzun izlenmesi arttıkça kanalınıza abone olan kişi sayısıda o bazlı artmaya devam edecektir. Facebook reklamcılığını kullanarak oldukça yüksek rakamlara ulaşan birçok yapım ve kanal bulunuyor. Eğerki dikkat çekici bir başlık ve öne çıkan görüntü ile videonuzu facebook üzerinden reklam verirseniz erişim sayınız ve tıklanma sayınızın oranının oldukça yüksek olduğunu göreceksiniz.
Sizlere Youtube abone kasmaya yönelik çeşitli sistemlerden ve yararlı olabilecek yöntemlerden bahsettim. Umarım youtuberlık işine girişmek isteyen veya yeni girişen kullanıcılara yararlı olmuş ve bu yöntemleri kullanarak iyi yerlere ulaşan okuyucular olmuştur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir