YouTube Çevrimdışı Video Desteği Özelliği Geldi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Bildiğiniz gibi uzun bir süre mobil YouTube kullanıcıları artık YouTube‘a çevrimdışı video izleme desteği gelmesi konusunda ısrar ediyorlardı, ve bu sonunda gerçekleşti. Google‘ın yaptığı duyuruya göre çevrimdışı video izleme şimdilik her platformu ve her ülkeyi kapsamıyor, ilk adımda en azından sayılı ülkelerde bu eylem gerçekleştirilecek. Daha sonra ise dünya genelinde bu uygulamaya geçileceği tahmin ediliyor.

İnternet veri bağlantısında çok büyük tasarruf sağlayan ve kotanın aşılmaması konusunda yardımcı olan çevrimdışı video izleme özelliği ilk adımda Filipinler, Endonezya ve Hindistan‘da uygulanacak. Birçok popüler ve hatırı sayılır derecede izlenmiş videoları kapsayan bu yeni güncelleme ise şuanlık sadece Android kullanıcıları için geliyor fakat ilerleyen günlerde iOS platformuna da gelmesi bekleniyor.

facebook müşteri hizmetleri

youtube2

Google‘ın bu yeni projeyi ilk adım olarak Asya coğrafyasındaki ülkelerde uygulamasının ise bir amacı var. Şöyle ki; internet verisi altyapısının ve internet hızının yetersiz olduğu Asya coğrafyası ülkelerinde Google hem kullanıcıların internete girmesine yardımcı olacak, hem de düşük fiyatlı Android One mobil akıllı telefonlarının kullanımını arttırmaya yönelik eylemler hedeflenecek.

Çevrimdışı video izlemenin nasıl olacağına dair kısa bir açıklama yapmak gerekirse; çevrimdışı olarak izlenebilecek videolar bir simge veya sembol ile anlaşılabilecek ve söz konusu bu videolar normal şekilde bir kez açılıp izlendikten sonra 2 gün boyunca internet erişimi olmadan çevrimdışı izlenebilecek.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı