Youtube Erişime Kapanabilir

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Google tarafından satın alınan Youtube, dünyanın önde gelen video yayın platformlarından birtanesi konumunda. Ayrıca yeni projelerinden olan gaming yayın uygulaması sayesinde yayın devi Twitch’de ciddi bir rakip diyebiliriz. Gaming servisi sayesinde canlı yayın yapılabilecek ve kişiye özel hesap olup abone sistemli bir servis olacak. Son çıkan bilgilere göre Youtube erişime kapatılabilir. Bunun nedeni ise Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Youtube üzerinde Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) aleyhinde bazı videolar yayınlandığından dolayı Youtube bu neden yüzünden erişime kapatılabilir.

facebook müşteri hizmetleri

Twitch’e Rakip Geliyor

Hatırlarsak geçtiğimiz aylarda da bazı içeriklerden dolayı ara ara kapandığı dönemler olmuştu. Youtube‘da bulunan Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v)’e yönelik videolardan dolayı BTK, bir toplantı yapmış durumda. BTK kısımından Başkanvekili Ömer Fatih Sayan yaptığı açıklamada şunları belirtti: “Hz. Peygamber’e hakaret eden videolara Gölbaşı Sulh Ceza Hakimliği kararınca Türkiye’den erişim engeli uygulandı” dedi.

Fatih ömer sayan twitter hesabından ise ayrıca şöyle bir açıklamada bulundu: Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v)’e yapılan ve yapılacak olan hakaretlerin özgürlük olamayacağının altını çizerek şu ifadeleri kullandı: ” İnternetin serbest ortamının, halkı, kin ve düşmanlığa tahrik etmek için kullanılması kabul edilemez. Derhal önlem alınmalı. Peygamberimize hakaret özgürlük demek değildir. Karikatürler apaçık bir tahriktir. Ramazan ayında bunun yayınlanması düşündürücü.” dedi. Bu düşünceler üzerine Youtube’nin erişime kapatılacağı düşünülüyor. Youtube cephesinden herhangi bir açıklama gelmiş değil. Hakaret vari içerikler artar ve engellenmezse Youtube erişime kapanabilir.

One thought on “Youtube Erişime Kapanabilir

  • 22 Haziran 2015 at 18:11
    Permalink

    youtube.com/channel/UC-u7UYGr8KlHJSBjj-TzeFA Yenı kurdugum kanalıma sizde destek olun lütfen :)))

    Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir