YouTube Kids Uygulaması Yayımladı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Son zamanlarda YouTube’un çocuklara özel bir uygulama hazırlayacağına dair yaptığı duyurunun ardından 23 Şubat tarihi yani bu gün itibari ile YouTube, bu çocuklara özel hazırladığı uygulamanın App Store ve Google Play Store’da yayımlandığını bizlere kendi blogu üzerinden açıkladı.

facebook müşteri hizmetleri

YouTube Kids’in müdürü Shimrit Ben-Yair’in yayımladığı bu blog açıklamasında, tamamen çocuklar için düşünülerek hazırlanmış olan bu uygulamanın, bu konspetteki ilk Google ürünü olduğunu da özellikle belirtti. Uygulama sayesinde ise YouTube’in da çocuklar için kullanımının daha güvenli ve daha kolay olduğuna da ayrıca parmak bastı.

Kendisine özel tasarımına sahip olan uygulamada, çocukların kullanımını kolaylaştıracak daha kalın simgeler, sesli arama ve büyük resimler bulunuyor. Aranılan videolara oldukça basit bir şekilde erişim sağlayan uygulamanın, kendi kanalları ve oynatma listeleri ile de, ebeveynler ve çocukları aradıkları şeylere daha rahat bir şekilde ulaşabiliyorlar. Uygulama da ebeveynler için ayro kontrol ve güvenlik ayarları da mevcut.

Uygulama şimdilik sadece ABD’de kullanılıyor. Uygulamanın diğer ülkeler için de yayımlanacağı söyleniyor fakat bunu için henüz net bir tarih belirlenmiş değil. Aynı zamanda uygulamanın yine Nabi ve Kurio çocuk tabletleri için de uyarlanacağı da edinilen bir başka bilgi.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir