Youtube Live Oyun Yayınına Başlıyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Youtube Live, Youtube’un yeni projesi diyebiliriz. Bu yeni servis ile en popüler canlı oyun yayını platformu olan Twitch’e dev bir rakip geliyor denilebilir. Google’ın bu projesi ile E-Sporlar’da artışlar olması bekleniyor. Bu servis ile tamamen e-spor odaklı bir proje olması bekleniyor ve oyun turnuvalarında etkinlikler ve sponsorlarda da sayısal artış olacağı kesin gözüyle bakılıyor.
Google bu konu hakkında 50 mühendis ile bir takım oluşturup çalışmalara başladığı söyleniyor. Google youtube’dan canlı oyun yayını yapma özelliğini Haziran ayında tanıtılması bekleniyor.

facebook müşteri hizmetleri

E Spor Nedir ?

E spor sanal ortam denilebilir. Beşiktaş dünyadaki ilk e-Spor takımını kurmuştu. e-spor yapılabilmesi için sadece internet ve sağlam donanımsal özelliklere sahip bir bilgisayar yeterli olacaktır. Bu şekilde ödüllü turnuvalar yapılarak e-spor’da artış bekleniyor.
E-spor diger bir anlam ile elektronik spor, dünyanın herhangi bir yerdeki kişi ile internet bağlantısı ile oyun oynayabilmesidir.

Bu organizasyonlarda fiziksel ve zihinsel çabada gerekebilir. Örneğin dünyanın en çok oyunlarından biri olan League of legends ülkemizde Riot Games aracılığı ile turnuvalar yapıp oyun severlere e-spor yaptırmış oluyor diyebiliriz.

Bir diğer örnek ise Dota 2 ülkemizde turnuvaları düzenleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir