Youtube Mobil Uygulamasına Yeni Özellik Geldi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Popüler video izleme platformu olan Youtube geçtiğimiz günlerde hiçbir açıklama yapmadan ve güncelleme notları arasında bulunmayan yeni özelliğini kullanıma açtı. Google diğer platformlarına olduğu gibi Youtube servisinede yeni özellikler katmaya devam ediyor. Hatırlarsak geçtiğimiz haftalarda gmail’e yeni yönetim paneli gelmişti. Şimdi ise Youtube için Android ve İOS uygulamalarına yeni bir güncelleme geldi. Yeni güncelleme notu olarak “Uygulamamızda her zaman iyileştirmeler ve düzletmeler yapıyoruz” ibaresi bulunuyor.

facebook müşteri hizmetleri

Bu notun ardından Youtube, Android ve İOS uygulamalarında genel iyileştirmeler ve hata düzeltmeleri yapıldığı sanılıyordu. Bir nevi öyle yapılsada asıl yenilik başka bir özellik idi. Güncellenen Android ve İOS uygulamaları için 1080p video izlenimlerinde 60 FPS desteği eklendi. Web sürümüne 60 FPS desteğinin ardından mobil kullanıcılar için Android ve İOS uygulamalarınada bu özellik geldi. Bu iki platforma yeni özelliği hiçbir açıklama ve not bırakmadan ekleyen Youtube oldukça şaşırttı.

Yeni gelen 1080p 60 FSP özelliğini kullanıcılar İOS ve Android uygulamalarına gelen güncellemeyi indirerek aktif hale getirebilirler. Ayrıca örnek verirsek Galaxy S6 veya 2K ekranlı başka bir cihazınız var ise Youtubeda 1440p çözünürlüğe sahip yüksek seviye kaliteli videolarıda izleyebileceksiniz. Tekrardan hatırlatırsak bu özellikler için uygulamanızı güncellemeniz gerekecektir. Bakalım ilerleyen güncellemeler ve yenilikler ile beraber mobil uygulamaya veya web sürümüne çeşitli çözünürlük seçenekleri eklenecek ve stabilize bir şekilde çalışacakmı göreceğiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir