Youtube Öde İzle Sistemi Başlıyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Video izleme platformu olan youtube hanesine her geçen gün yeni özellikler katmaya devam ediyor. Son olarak Youtube’nin “Öde ve İzle” sistemine dayalı videoları aktif edeceği yönde çeşitli iddialar bulunuyor. Uzun zamandır tamamen ücretsiz içerikleriyle hatta para kazandırma özellikleri ile milyonlarca kullanıcının vazgeçilmez izleme platformu olmuş durumda. Reklamcılık sistemi ile birçok kullanıcının gelir kaynağı olmuş ve bu konu ile alakalı ücret ödeyerek reklamları kapatma özelliğinin geleceğide haber konusu olmuştu.

facebook müşteri hizmetleri

Şimdi ise Youtube platformuna yüklenecek bazı videoları izleyebilmek için 5 dolar gibi bir rakamı gözden çıkartmamız gerektiği hakkında bazı haberler çıkmış durumda. Financial Times haberine göre Google, Youtube servisini film izleme açısından yasal bir sistetme çevirmek istiyor. Bu nedenden dolayı çeşitli sistemler gibi “öde izle” sistemi getirerek çeşitli içerik ve filmleri ücret ödeyerek izlememizi sağlayacaktır. Google servisin var olan gelirini bu gibi çeşitli özellikler getirerek arttırma hedefinde.

Bu noktada akıllara gelen soru ise şu, Youtube platformuna hangi kullanıcılar ücretli videolar yükleyebilecekler ? Bu noktada yüksek aboneli youtube kanalları ve kaliteli içerikler yükleyen onaylı kanallar ücretli yükleme işlemi gerçekleştirebilecekler. Fakat tüm videoları ücretli yapamayacaklar, bu nedenden dolayı daha çok film, şarkı veya dizi şirketleri bu yöntemi kullanarak youtube üzerinden gelir elde etme amacına girişebilirler. Resmi olarak 21 Ekim tarihinde yapılacak olan Youtube etkinliğinde bu özelliğin tanıtılması bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir