Youtube Para Kazanma

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Eminim bir çoğumuz internet üzerinde otururken para kazanma işlemlerinin nasıl gerçekleştiğini merak etmekde ve sıklıkla araştırmaktadır. Sanal alemde birçok para kazanma yöntemleri bulunuyor fakat bunun güvenilir ve sağlam olanları oldukça az miktarda. Bu yazımızın konusu ise youtube para kazanma. Peki youtube ile para kazanma işlemleri nasıl gerçekleşir ve bu işlemler için neler gereklidir ? İlk öncelikle kanalınızın içeriklerinin tamamen özgün ve kaliteli olmasına özen göstermelisiniz. Tıpkı websitelerinde olduğu gibi kopya içerikler ile kanalınız büyümez ve oldukça zarar görecektir. Daha sonra bilmemiz gereken iki nokta var youtube para kazanma yolunun ilki Google Adsense ile ikincisi ise Partnerlik iledir. İlk olarak youtube ile adsense ilişkisini detaylı bir şekilde anlatacağız.

Adsense Youtube Para Kazanma

Adsense birçok kişinin bildiği ve kullandığı üzere Google’a ait bir reklamcılık servisidir. Google adsense ile sitenizin reklamını verebilir veya websitenize reklam alarak hitinize göre gelir sağlayabilirsiniz. Bunun video tabanlı kısımı ise Youtube ile ilişkilendirilerek yapılabiliyor. Youtube para kazanma için ilk öncelikle kanalınızın topluluk kurallarında herhangi bir uyarı olmaması gerekiyor ve kanalınızın özgün içerikler üretmesi gerekiyor.

Kanal açtınız ve bir miktar video yüklemesi yaptınız, kanalınız bir süre sonra belli miktarlarda izlenme alacaktır ve artık youtube para kazanma özelliğini aktifleştirebiliriz. Youtube’a gmail hesabı ile giriş yaptıktan hemen sonra sol üst köşede bulunan profil fotoğrafımıza tıklayarak oradan içerik oluşturucu stüdyosu adlı bölüme giriş yapınız.

Açılacak olan sayfada sol bölümde bulunan menü kısımından Kanal adlı menüye giriniz. Burada aktifleştirmek üzere kanalınıza yönelik çeşitli özellikler bulunuyor. Herhangi bir telif hakkınız veya uyarınız yok ise Youtube para kazanma bölümü sizde gri renkte olacaktır. Aktifleştir diyerek para kazanma özelliğini kanalınız için aktifleştirmiş olacaksınız.

facebook müşteri hizmetleri

Youtube Para Kazanma Aktif Oldu

Youtube kanalınız için para kazanma özelliğini aktifleştirdiniz. Peki ya sonra ne olacak ? Bu adımlardan sonra video izlenimlerinize ve tıklanmalarınıza göre gelen paranız sizin youtube havuzunuzda birikecektir. Belli süre sonra biriken parayı çekmek istiyor olabilirsiniz, bu noktada Youtube üzerinden gelen parayı çekmek için Youtube kanalınızı adsense ile ilişkilendirmeniz gerekiyor.

Adsense’i yazının başında açıklamıştık, şimdi tekrar para kazanma sekmesine gelerek oradan Yönerge ve Bilgiler başlığı altında bulunan Ödemem nasıl yapılacak ? adlı kısıma tıklayınız. Orada Adsense hesap ilişkilendirme linki olacaktır oraya tıklayarak adsense başvuru formuna ulaşabilirsiniz. Adsense başvuru forumunu doldurmadan önce gmail hesabınızın 18 yaş üstü olmasına dikkat ediniz.

yt para kazanma

Başvuru formunu yolladıktan sonra 1 hafta içerisinde Google size olumlu veya olumsuz bir mail gönderecektir. Daha sonra onaylandığı taktirde youtube üzerinde biriken parayı banka hesabınız ile Adsense üzerinden çekebilirsiniz. Adsense ile Youtube para kazanma adımları bu şekilde ilerliyor, fakat ilerleyen zamanlarda telif hakkı yerseniz ve bu durum tekrarlar ise kanalınızın para kazanma özelliği kapanabilir hatta adsense hesabınızda tamamen kapanabilir.

Youtube Para Kazanma – Partnerlik

Adsense’e göre daha güvenilir gözüken bu sistemde Youtube para kazanma biraz daha güvenli bir hale geliyor. Adsense ile çalışırken telif hakkı yediğiniz taktirde kanalınız direk olarak kapanıyor ve herhangi bir itiraz hakkınız bulunmuyor. Fakat partnerlik şirketleri ile kanalınızı bağlayarak çalışmaya başladığınız taktirde telif yeseniz bile siz muhattap değil partner şirketiniz telif işleri ile uğraşıyor olacaktır.

Partnerlik ile Youtube para kazanmanın bir diğer avantajlı yönü ise Google Adsense ile belli limitler ve çeşitli onaylamalar bulunurken Partner olduğunuz şirketlerde böyle bir sorun söz konusu olmuyor. Havuzunuzda paranız birikiyor ve Partnerlik şirketi sizlere ödemeyi gerçekleştiriyor.
Ayrıca Youtube para kazanma işine girişecek iseniz ve bu sistemi Partnerlik şirketleri ile devam ettirecekseniz kanalınızın tamamen özgün içerik ürettiğinden emin olmalısınız ve kopya içeriklerden kaçınmalısınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir