Youtube Videosundan GIF Nasıl Yapılır?

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Birçoğunuz Youtube‘da gördüğünüz bir sahneyi GIF yapmanın çok güzel bir fikir olduğunu ve çok da tutacağını düşünmüşsünüzdür. Bir sürü teknik iş ile uğraşmak veya program indirmek de çoğunuza bu anlamda zor geliyor olabilir. Bu yazımda kendim de severek kullandığın bir GIF yapma sitesinden bahsedeceğim. Bu site sayesinde sadece birkaç adımda Youtube videosu içerisinde istediğiniz sahneyi seçip GIF yapmanız mümkün!

GIF deyince daha önce Facebook ile de anlaşan GIPHY firmasını bir çoğunuz hatırlayacaktır. GIPHY dünya üzerinde birçok kişinin severek kullandığı bir GIF platformudur. Yine aynı şekilde kendi uygulaması olarak site içerisinde bulunan GIFFFFR ‘da Youtube’dan sadece birkaç adımda GIF yapmak için oldukça kullanışlı bir platform.

Youtube videosu içerisinde dilediğiniz sahneyi hızlıca GIF yapmak için yapmanız gerekenler oldukça basit.

GIFFFFR sitesini açın. Karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir.

gif-nasıl-yapılır

facebook müşteri hizmetleri

İçerisinde sahne alıp GIF yapmak istediğiniz videonun URL’ni kopyalayıp bu alana yapıştırın ve ENTER’a basın.

gif-nasıl-yapılır-2

Karşınıza gelen bu ekrandan dilediğiniz sahnenin başlangıç ve bitişini ayarlayın. Aşağıdaki seçeneklerden yapmış olduğunuz GIF‘in boyutunu, hızını ve üzerinde yazmasını istediğiniz metni seçebilirsiniz. Uygulamanın belli bir saniye sınırı olduğundan yapmış olduğunuz GIF için hangi aralıkları seçtiğinize de dikkat edin. Tüm bunları yaptıktan sonra “MAKE IT SO!” seçeneğine tıklayarak Youtube videosundan yapmış olduğunuz GIF‘i bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Ayrıca direk olarak GIPHY‘e yükleyip Facebook üzerinden direk olarak paylaşabilirsiniz. Bilmeyenler için hatırlatmak da fayda olduğunu düşünüyorum. Facebook üzerinden şu an için tek GIF programı GIPHY‘dir. Arkadaşlarınızın tekrar linke tıklamasını ve siteden izlemesini değil de direk Facebook üzerinden oynat diyerek GIF‘inizi seyretmesini istiyorsanız GIPHY platformunu şiddetle öneriyorum.

Biz de Yüzüklerin Efendisi’nden çok sevdiğimiz ve güldüğümüz bir sahneyi bu tanıtımı hazırlarken GIF haline getirdik. Bol eğlenceler! 🙂

yüzüklerin efendisi

 

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Comments are closed.