Youtube Yeni Arama Seçeneği

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Youtube yıllar geçtikçe yeniliklerine ve yeni özelliklerine devam ediyor, son olarak yeni hizmet 360 derece videolarına kolay erişim sağlayabilmek için arama filtresi oluşturuldu. Youtube yeni arama seçeneği ile filtrelerden 360 derece’yi seçip arama yaptırdığınızda 360 derece destekli videoları karşınızda görebilirsiniz.

Youtube’a geçtiğimiz aylarda 360 dereceli videolar geldi. Yeni youtube yeni arama seçeneği Teardown’un 4K videoları için arama sonuçlarındaki filtre özelliği çıkmasının ardından 360 dereceli videolar içinde arama filtresi getirtildi. Youtube’da bir arama yaptığınız zaman, arama kutusunun altında çıkan olağan sıralanmış seçenekler yerine, sadece filtrele & keşfet seçeneği ile karşılaşacaksınız.

facebook müşteri hizmetleri

Tabii ki yaptığınız arama ile ilgili olarak Youtube yeterli veriye sahip değilse keşfetme seçeneği yerine yalnızca filtreleme sonuçları karşınıza çıkacak. Sonra üzerine tıkladığınız zaman arama sonucunuzun daha kesin olması için bir dizi filtreleme seçenekleri sunulacak. Youtube yeni arama seçeneği ile aradıktan sonra filtre kısmından 360 dereceli videolar seçimini yaparak aramanızı gerçekleştirebilirsiniz.

360 Derece Videolara Erişim

Youtube yeni arama seçeneği ile 360 dereceli videolara erişim için arama kısmındaki filtre butonuna basıp ardından 360 derece kısmını seçerek video aramalarınızı yapabilirsiniz. Youtube web arayüzünden kullanmak isteyenler için bu buton arama alanının hemen üzerinde ve ‘Filtreler’ etiketinin yanında açıkça görünüyor.

Android uygulaması için bu buton en sağda ve uzunluğu azaltan 3 yatak çizgi ile belirtiliyor. Youtube yeni arama seçeneği 360 derece filtresi web arayüzünde kullanıma açık fakat android kullanıcıları için henüz aktif olmayan bu özellik için google server seviyesinde açık tutuyor bu yüzden youtube uygulamanızı silip baştan yüklediğiniz takdirde özellik aktif olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir