Youtube’daki Webcam Videoları Kaldırılıyor!

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Bilindiği gibi ‘webcam korsanları’ kullanıcıların haberleri bile olmadan pek çok video çalıyor ve bunları Youtube gibi siteleri hit uğruna yayınlıyorlar.

Dijital topluluk sözcüleri Youtube’un polisiye davranarak bu şahsi videoları kaldırması gerektiğini bildirdi.

Digital Citizens Alliance, Siyah Şapka konferansında Youtube üzerinde barınan binlerce çalıntı video bulduklarını ve bu videoların site üzerinde milyonlarca hite ulaştıklarını açıkladı.

Webcam korsanları bu videolardan Youtube reklam geliri elde ediyor veyahut bu videoları çeşitli streaming sitelerinde ücretli yayında açıyorlar.

DCA’nın sözcüsü Adam Benson’ın açıklamasında bu videoların ticari itibara zarar verdiği ve suç olduğu belirtilerek Google’ın aynı zamanda bu çalınma yöntemlerine de savaş açması istendi.

facebook müşteri hizmetleri

Benson ayrıca bu kliplerin pek çok farklı amaçla kullanılabildiğini, en basitinden insanları terörize şekilde yönlendirmek olabildiğini belirtti.

Başka bir bakış açısıyla bu videolar taciz, tecavüz, suça yöneltme ve dolandırıcılık gibi pek çok suça yol açabiliyor.

webcam-Spying

Youtube Duruma El Atıyor

Youtube’un bu tip videoları avlayacak bir ekip kurduğu ve video sitesini temizlemeye başladığı DCA tarafından açıklandı.

Böylece Youtube’da barınan tüm çalıntı webcam videoları, rahatsız edici içerikler temizlenecek. Ayrıca bu süre zarfında gelen şikâyetler daha titizlikle incelenecek. Ve ayrıca bu hesapların kazandığı reklam gelirleri de detaylı şekilde incelenecek.

Bu tip videoların bilgisayarlara bulaşan trojanlar, uzaktan yönlendirme programları ya da kişinin bireysel sohbetleri sırasındaki yayınlardan alındığı belirtildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir