Yunanistan’da Mobil Uygulama İndirmek Yasak

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Son bir kaç aydır ciddi sıkıntılar çeken ve çökme durumuna kadar ilerleyen komşu ülke Yunanistan‘da değişik bir politika uygulanarak, ülkede ücretli mobil uygulama indirilmesi tamamen yasaklandı.

Yaşanmış olan hesaplı çöküntü yüzünden ekonomi konusunda yerin dibine gelen, ülkecek çok fazla sıkıntılı ve baskılı günler geçiren Yunanistan, paralarına sahip çıkma politikası bağlamında uyguladığı maddi yasaklara bir yenisini ve en ilgincini daha ekledi.

facebook müşteri hizmetleri

Bankaların kapandığı, insanların kalan paralarını ATM gibi yerlerden çekmek için bankamatikler uğrunda geçmek bilmeyen kuyruklar oluşturduğu Yunanistan, geçim gücüne ve ülkenin çekmiş olduğu turist çokluğuna güvenip ayakta kalmaya çabalıyordu.

Fakat bankaların kapatılması bu durumu da çok üst seviyede tetikledi. Turların düzenleri bozuldu veya kapatıldı akabinde turistlerin planları yarıda kaldı. Ülkede vaziyet o kadar kötü ve berbat durumda ki, karşımıza çıkan son vaka Apple mağazası App Store ile alakalı.

Yunanistan’da bundan sonra harcamaların kısıtlanması adına Apple’ın mobil uygulama mağazası App Store platformundan meydana getirilen satın alımlar tamamen yasaklanmış durumda. Bunun nedeninin ATM’den para çekemeyen kullanıcıların kredi kartıyla da alış veriş yapamamasından kaynaklanıyor.

Ayrıca yasaklamalar bununla da bitmiyor. Daha önceden indirilmiş uygulamaların veya oyunların içinde yer alan iç alım sistemi ( ücretli karakter, özellik vs ) de gerçekleşmemekte. Yunanistan gün geçtikçe çok daha kötüye giden harcamalarla başı sanırım çok fazla belada. Bakalım Yunanistan kendini bu bataktan kurtarabilecek mi?

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir