Zenfone Lollipop Güncellemesi Ertelendi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Orta seviye segmentde ve fiyat performans akıllı telefon arayanların tercih ettiği modellerden biri olan Zenfone Lollipop güncellemesi ertelendi. Zenfone modelleri için Android 5.0 Lollipop güncellemesi Asus’un yaptığı açıklamada Nisan 2015 tarihinde verecekti. Fakat güncelleme ertelendi detayları açıkladık.
Özellikle akıllı telefon pazarında uygun fiyatlı yüksek performans telefonları ile ön planda duran Asus güncelleme noktasında geride kalmış diyebiliriz. 2014’de yapılan açıklamada Zenfone Lollipop güncellemesi için Nisan ayı olarak tarih vermiş fakat ertelenme kararı alınmıştır. Zenfone Lollipop güncellemesi ertelenmesinin ardından Zenfone kullanıcılarının tepkisi nasıl olacak ?

Lollipop güncellemesi Mayıs’ta

Nisan ayının son günlerinde Zenfone Lollipop güncellemesi hakkında asus’tan açıklama geldi. Firma Asus Tentalk forumundaki açıklamasına göre, Lollipop güncellemesini ertelendiği ve Mayıs ayında Lollipop 5.0 dağıtımına başlayacağını açıkladı.

facebook müşteri hizmetleri

Belirtilen diğer bilgilere göre Asus zenfone 5 A500KL LTE modeline gelecek Lollipop güncellemesi Mayıs ayının ilk haftasında kullanıcılar ile buluşacak. Zenfone Lollipop güncellemesi başlamasının ardından Mayıs ortalarında diğer modelleri olan Asus Zenfone 5, Zenfone 6 ve Zenfone 4 modellerine Android 5.0 Lollipop güncellemesinin geleceğini açıkladı.

Alt Modele Lollipop Var

Güncelleme gecikse bile en alt modeli olarak kabul edilen Zenfone 4 modelinede Anroid 5.0 Lollipop veren asus’un bu durumu kullanıcılar tarafında takdir edilecek olduğunu söylemeliyiz. Bu konuda birçok dev firma orta seviye cihazlarına bile Android 5.0 Lollipop güncellemesi getirmiyor. Zenfone serilerinde Lollipop 5.0 güncellemesi ile material desing arayüzünde değişiklikler ve akıllı telefonda bazı iyileştirmeler olacak gibi duruyor.

Asus Zenfone 2 Özellikleri İnceledik

  • ASUS ZenFone 5 LTE (A500KL) Mayıs ayı başında
  • ASUS ZenFone 4 (A400CG / A450CG) Mayıs ayı ortasında
  • ASUS ZenFone 5 (A500CG) Mayıs ayı ortasında
  • ASUS ZenFone 6 (A600CG) Mayıs ayı ortasında
  • ASUS PadFone S (PF500KL) Hazıran ayı başında

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir