ZenMate 12 Milyon Aboneye Ulaştı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Almanya merkezli VPN uygulaması ZenMate 12 milyon abone barajını aştı. Bilgisayarda Google Chrome, Opera ve Mozilla Firefox gibi tarayıcılara uzantı olarak yüklenen, mobilde ise Android ve iOS uygulaması olarak hizmet veren ZenMate‘in sahip olduğu 12 milyon kullanıcı 180’in üzerinde farklı ülkeden gelirken şirketin son sekiz aydaki büyüme oranıysa yüzde 118 seviyesinde.

facebook müşteri hizmetleri

Kısa bir süre önce ücretli üyelik modelini de devreye alan ZenMate, bu model ile kullanıcılarına daha geniş lokasyon seçeneği, daha hızlı bir bağlantı ve Mac ile Windows için masaüstü uygulamalar sunuyor. ZenMate Premium kullanıcıları bu masaüstü uygulamalarla tüm internet trafiklerini ZenMate üzerinden geçirebiliyor. ZenMate Premium’un fiyatı ise aylık 8,99 euro’dan başlıyor.

Ayrıca gelen bilgilere göre ZenMate’i aktif olarak en çok kullanan altıncı ülke Türkiye. 180’in üzerinde farklı ülkeden abonesi olduğunu var sayarsak Türkiye bu uygulamayı baya fazla kullanıyormuş. Devletin sansür politikasını düşünürsek aslında bu o kadar da şaşırılacak bir durum değil, daha geçen sene bile ülkece Twitter’ın kapanması ile uğraşıyorduk.

Berlin’deki merkez ofislerinde 40 kişiyi geçen ZenMate, henüz ABD ofisi için henüz acele etmiyor. Son dönemde Türkiye’den de iki kişinin dahil olduğu ZenMate ekibinde şu an 15 farklı ülke temsil ediliyor.

ZenMate’in öncelikli gelecek hedefleri ise daha fazla platformda yer almak ve ücretli modelini daha fazla insana ulaştırmak. Bunların dışında ZenMate’in uzun vadeli vizyonuysa insanların e-postalarına kadar inerek internet trafiğinin geçtiği her alanı güvenli hale getirmek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir