ZenMate İle Her Siteye Nasıl Erişilir

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

İnternetteki bazı sayfalar sadece belirli ülkelere yayın yapabiliyor veya istediğiniz bir kampanya sadece Amerika Birleşik Devletleri içerisinde geçerli olabiliyor. Bu gibi durumlarda çeşitli yöntemler ile bu sayfalara ulaşmak mümkün.

VPN kullanarak farklı ülkeler üzerinden internete bağlanmanız mümkün. Fakat VPN servislerine ücret ödemek istemeyen veya ayarlar ile uğraşmak istemeyenler çok daha hızlı ve kolay bir yöntem bulunuyor. 

ZenMate isimli eklenti sayesinde Chromium tabanlı web tarayıcınız üzerinden (Google Chrome, Yandex) hiç bir zorluk yaşamadan istediğiniz sitelere ulaşabilirsiniz. ZenMate‘in kurulumu ve kullanımı konusunda ufak bir rehber hazırladık.

İlk olarak ZenMate eklentisini Google Chrome mağazasından indirmeniz gerekiyor. Uygulamayı indirme sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. Resimde de görebileceğiniz sayfadaki Ücretsiz düğmesine basarak ZenMate uygulamasını indirebilirsiniz.

zen 1

 

Kısa bir yüklemenin ardından karşınıza onay sayfası çıkacak. ZenMate eklentisinin tarayıcınıza bağlanması için izin isteyen bu uyarıyı “Ekle” seçeneğini seçerek onaylayın.

zen 2

Şimdi karşınıza çıkacak olan ekrandaki boş kutuya e-posta adresinizi girmeniz gerekiyor. Buraya geçerli bir e-posta adresi girmeyi unutmayın. Daha sonra kullanmak istediğinizde yine bu e-posta adresi üzerinden bağlanacaksınız. Kendi e-posta adresinizi girdikten sonra “Get secured now” düğmesine basarak kaydınızı tamamlıyorsunuz.

zen 3

facebook müşteri hizmetleri

Şimdi karşınıza gelen ekranda şifreniz bulunuyor. Burada sizin için otomatik olarak yaratılmış bir düğme var. Eğer bunu hatırlayamayacağınızı düşünüyor ve kendi şifrenizi yaratmak istiyorsanız, şifrenin hemen yanında bulunan “Change” düğmesini kullanarak yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz. İşlemi tamamladıktan sonra “Got it!” düğmesine basarak kurulumu tamamlıyorsunuz.

zen 4

Artık uygulama aktif bir durumda ve normalde girmenizin mümkün olmadığı sitelere giriş yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken işlem ise çok kolay. Tarayıcınızın sağ üst köşesinde bulunan küçük kalkan işaretine bastığınızda çıkan pencere sayesinde hangi ülke üzerinden bağlandığınızı görebiliyorsunuz.

bağlantı

Eğer bağlandığınız ülkeyi değiştirmek isterseniz, ortada bulunan kalkan ikonuna bakarak yeni ülkelerin listesini alabilirsiniz. Böylece Almanya, İngiltere, Amerika, Hong Kong ve İsviçre seçeneklerinin herhangi birisi üzerinden internete bağlanabilirsiniz.

bağlantı 2

Uygulamayı her zaman açık tutmak zorunda değilsiniz. Kapatmak istediğiniz zaman yine sağ üst köşedeki kalkan işaretine basarak uygulama kutucuğunu açıp, kutunun sağ alt köşesinde mavi arkaplan üzerinde yazan “On” tuşuna basabilir ve uygulamayı kapatabilirsiniz. Tekrar açmak için aynı yerde bulunan “Off” tuşuna basabilirsiniz.

Uygulama açıkken kalkan ikonu yeşil renkli olacaktır.
Uygulama açıkken kalkan ikonu yeşil renkli olacaktır.

Uygulama açıkken tarayıcınızın sağ üst köşesinde bulunan kalkan yeşil renkli olarak gözükecektir. Uygulamayı kapattığınızda ise kalkan ikonu gri renge dönecektir.

Uygulama çalışmadığı zaman kalkan ikonu gri renkli gözükecek.
Uygulama çalışmadığı zaman kalkan ikonu gri renkli gözükecek.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir