Zombi Uygulamalar App Store’da

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

App Store uygulama yapımcıları bir sene içinde Hollywood’tan daha fazla yapım üretmişken yeni bir rapor üzerine 2015’te App Store girmenin neredeyse imkansız olacağını söylüyor. Bunun sebebi ise zombiler. Zombiler derken kast edilen ise zombi uygulamalar.

facebook müşteri hizmetleri

Adjust.com’dan alınan bir rapora göre App Store bu sebeple “Undead App Store” olarak anılmaya başlandı. Peki zombi uygulama ne anlama geliyor? Zombi uygulama, App Store’da özellikle aramadan bulunmayan, popüler uygulamaların çok altında kalmış ve kullanıcıların bulmak için büyük çaba sarf ettiği uygulamalara verilen isim.

Yani bu bir uygulama geliştiricisinin App Store’da tamamen görünmez olması gibi bir şey. Bildiğimiz gibi App Store araması biraz yüzeysel. Zombi uygulamaların ise sayısal bakımdan popüler uygulamalardan fazla olduğu bir diğer gerçek. Zombiler yavaş ama emin adımlarla App Store’u ele geçirdi de diyebiliriz. 2014 senesi içinde App Store %60 oranında bir büyüme yaşadı. Sadece 2014 senesinde 8.9 milyondan 14.2 milyona ulaşan uygulama sayısının içinde zombiler de %74’ten %83 oranına ulaştı.

Görünüşe göre zombiler kazanıyor. Zombi uygulama geliştiricilerinin de para kazanması bu durum da daha da zorlaşıyor. Apple’in ise bu konuda ne yapacağı hala merak ediliyor.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir