ZombiU Yeni Nesil Konsollar ve PC’ye Duyuruldu

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Ubisoft’un Montpellier stüdyosu tarafından geliştirilen ve 2012’de Wii U’ya özel olarak çıkan hayatta kalma-korku oyunu ZombiU, bu ayın başında çıkan dedikodulardan sonra PS4, Xbox One ve PC için “Zombi” ismi ile duyuruldu.

PS3 ve Xbox 360’a gelmeyecek olan yapımın dağıtımı şimdilik sadece dijital yollardan (Steam, PlayStation Store vb.) gerçekleşecek. Bu duyurudan sonra bazı derecelendirme merkezlerinin oyunu derecelendirmeye başlaması ile başlayan söylentiler de doğru çıkmış oldu.

Ubisoft’un oyun ile ilgili yayınladığı basın bülteni ise şöyle;

facebook müşteri hizmetleri

Tırnak ısırtan hayatta kalma deneyimi PS4, Xbox One ve Windows PC’nin yeni nesil donanım gücünü kullanarak oyuncuların yaşayacağı korkuyu bir üst seviyeye çıkartmak için optimize edildi.

ZombiU (yeni adıyla Zombi) Kasım 2012’de çıkış yapmış ve Wii U’nun çıkış oyunlarından biri olmuştu. Wii U ile aynı kutuya bile giren oyun her ne kadar oldukça pozitif eleştiriler olsa da Ubisoft CEO’su Yves Guillemot’nun yaptığı açıklamaya göre şirkete neredeyse hiç kar ettirmemiş.

Başta da belirttiğimiz gibi sadece dijital yollarla satışa çıkacak oyun, dijital marketlerdeki yerini 18 Ağustos’ta alacak. Mass Effect 3 ve Deus Ex: Human Revolution – Director’s Cut’ın Wii U portlarının da geliştiricisi olan Melbourne, Avustralya’lı stüdyo Straight Right tarafından geliştirilen oyun Wii U’da bulunan multiplayer modunu içermeyecek. Bunun nedeni ise multiplayer modunun yalnızca Wii U’nun tablet kontrolcüsü ile beraber oynanabilmesi için optimize edilmiş olması.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir