Zuckerberg: Sanal Gerçeklik Geleceğin Yeni Birincil İletişim Platformu

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Sanal gerçeklik başlığı Oculus Rift bu sene E3’te büyük bir tanıtımla adından bolca söz ettirmeyi başardı. Bununla beraber Oculus Rift’in sahibi Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg de Facebook’un geleneksel soru-cevap programlarından birinde Oculus Rift ve sanal gerçeklik hakkında konuştu.

Zuckerberg’e göre Oculus Rift sanal gerçeklik teknolojileri için sadece bir başlangıç olacak. Gelecekte sanal gerçeklik günlük yaşamın büyük bir parçası olacak şekilde gelişecek.

facebook müşteri hizmetleri

Soru-cevapta gelecekteki 10 yılı nasıl görüyorsunuz sorusuna cevap veren Mark Zuckerberg “Şu anda sanal gerçeklik üzerine çalışıyoruz çünkü gelecekte sanal gerçeklik günlük yaşamın önemli parçası olacak. Gelecekte belki hala cebimizde telefonlarımız olacak, ama aynı zamanda yüzümüzde de bize günlük yaşamda yardımcı olacak sevdiklerimizle tecrübelerimizi paylaşacak gözlükler de olacak.” şeklinde konuştu.

Ayrıca Zuckerberg şirketin şu anda yapay zeka teknolojileri ve her Facebook kulanıcısının daha kişisel bir deneyim yaşaması üzerine dil ve arayüz üzerinde çalıştıklarını da belirtti.

Mark Zuckerberg gibi piyasanın belki de en bilgili insanlarından birinin böyle şeyler söylemesi artık ciddi ciddi “gelecek” dediğimiz dönemde yaşamaya başladığımızı gösteriyor. Peki bu sizi de korkutmuyor mu? Yani teknolojinin gelişmesi, sanal gerçeklik ve yapay zekanın uzun yollar kat etmesi falan… Bir ya da iki kez Terminator izleyen biri bile yapay zeka denen şeyden korkulması gerektiğini bilir zaten.

Tabii Zuckerberg’ün bu konuşması yalnızca bir öngörü, yapay zeka ve sanal gerçeklik gelecekte bizi nasıl etkiler bilemeyiz ama umarız SkyNET ortaya çıkmaz. Google, lütfen.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir