Zula Karakterleri Türk Dizilerinden!

facebook android iphone ayarlari

Zula Karakterleri Türk Dizilerinden!
1 - 1 OY

2012 yılında Lokum Games tarafından yapılan Zula adlı Türk yapımı oyunun karakterleri de birçok dizi karakterine benzemekte.Zula karakterleri dizilerdeki tiplere ayrıca isim olarak çok benzemekte.

 

 

 

 

 

 

Demir Erez

demirerez

Birçok yönüyle Polat Alemdar’a ve diğer karakterlere göre daha çok göreceğimiz olan Demir Erez karakteri Necati Şaşmaz’a oldukça benzemekte.Karaktere gelecek olursak Üsküdar’da doğan Erez Kara Harp Okulu’nu bitirerek başarılı bir bordo bereli olmuştur.

Şahin Kılıç

şahinkılıç

Bu karakter ise birçok yönünden Behzat Ç.ye yani Erdal Beşikçioğlu’na benzemekte.Örneğin terörle mücadelede çalışan bir polis olması da Behzat Ç. Karakterine ne kadar benzemekte olduğunu kolayca anlayabilirsiniz.Ayrıca Şahin K. da Behzat Ç. gibi bir “Angaralı”.

Eşref Dayı

eşrefdayı

Zula karakterlerinden biri olan Eşref Dayı ise birçok yönüyle “Ezel” dizisinden Ramiz Dayı’ya benzemekte gerek seslendirmesi olsun her şeyiyle Eşref Dayı bir Ramiz Dayı diyebiliriz.

facebook müşteri hizmetleri

Recep Aslan

recepaslan

Zula karakterlerinden diğeri ise Recep Aslan hangi diziden olduğunu tam çıkaramasakta oyundaki diğer karakterler kadar dizideki karakterlere benzemekte olduğunu söyleyebiliriz.Adana’da doğan Aslan,Jandarma Özel Haraket Timi’ne katılmıştır fakat gazi olarak emekli edilmiştir ve kendini pusuya düşürenleri bulmaya and içmiştir.

Yunus Aslan

yunusşanlı

Diğer bir Zula karakteri olan Yunus Aslan,Recep Aslan ile aynı soyadını taşımakta.Yunus Aslan ise Arka Sokaklar dizisinden Mesut Komiser’e benzemekte.Beresiyle,yüz ifadesiyle Mesut Komiser’e benzeyen Aslan oyunun diğer karakterlerinden bir tanesi.

 Cengiz Kaya

cengizkaya

Cengiz Kaya Konya’da doğan bir kabadayı.Konya’da çok küçükten beri kabadayıların içinde.Cengiz Kaya da Kurtlar Vadisi Pusu’dan Memati’ye benzemekte.

Azad Kara

azadkara

Azad Kara ise bir diğer Zula karakteri.Diyarbakır’da doğan Azad Kara ise Şefkat Tepe,Tek Türkiye dizilerinden birine benzetebilir biz tam çıkaramadık fakat sizin tahmin edebileceğinizi düşünüyoruz.

Oyunda  birçok yabancı karakter de bulunmakta fakat onu dizilerdeki karakterlere benzemedik.Yabancı karakterlerin isimleri ise şöyle ; Larry Silverstein,Pierre Julliard,Robert O’bannon,Trevor Edward Moore,David King.Oyunda toplam 12 karakter bulunmakta fakat bunların gelecek günlerde artacağını söyleyebilriz.Tabii bunlar bizim benzetmelerimiz bunlar kişiden kişiye,gözden göze değişebilir.

Ayrıca, Mad Max Oyunu Eylül 2015’te Geliyor ve Valve Half Life 3 Duyurusuna Hazırlanıyor Olabilir! haberlerimize de bakmayı unutmayın.

4 thoughts on “Zula Karakterleri Türk Dizilerinden!

 • 7 Nisan 2015 at 15:45
  Permalink

  recep arslan kurtlar vadisindeki abdülhey 😀

  Reply
 • 7 Nisan 2015 at 15:45
  Permalink

  recep arslan kurtlar vadisindeki abdülhey 😀

  Reply
 • 11 Nisan 2015 at 19:33
  Permalink

  Bereli mesut aynı :DD

  Reply
 • 11 Nisan 2015 at 18:33
  Permalink

  Bereli mesut aynı :DD

  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir