Zynga 364 Çalışanını İşten Çıkarıyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

San Francisco merkezli sosyal oyun stüdyosu Zynga çarşamba günü geniş bir maliyet azaltma planı duyurdu. Bu planın stüdyoyu 100 milyon dolar zarardan kurtarması bekleniyor.

Planın parçası olarak stüdyo küresel çalışanlarının yüzde 18‘ini işten çıkaracağını açıkladı. Buna göre 364 kişi işini kaybedecek. Zynga bu işten çıkarmaların içinde olduğumuz mali yılın sonuna kadar tamamlanmasını ve stüdyoyu 45 milyon dolarlık zarardan kurtarmasını bekliyor.

Bunlara ek olarak stüdyonun yeniden yapılanma süreci “dış servislere ödenecek paranın kesilmesi ya da azaltılmasını içeren maliyet azaltma önlemlerini” de içeriyor. Bu önlemlerin ise 2016’nın üçüncü çeyreğine kadar tamamlanmasını ve sonuç olarak şirketi 55 milyon dolarlık zarardan da kurtarması bekleniyor.

facebook müşteri hizmetleri

Zynga CEO’su Mark Pincus‘un konu hakkında açıklaması ise şöyle;

“İnsanlar için yaratıcılık ve yeniliğe teşvik eden, güçlenmiş ve girişimci bir takıma ihtiyacımız var. Yıllar boyunca yenilikten kaçınmayan ve oyuncuya daha çok değer veren, birbirine kenetlenmiş, daha çevik ekipler izledik. Bunun sonucu olarak da bizi en çok umut veren fırsatlara hizalamak, odaklamak ve basitleştirmek için bu maliyet azaltma planını yürürlüğe sokma kararını aldık. Bu verilmesi zor ancak gerekli bir karardı ve işin sonunda bu planın bizi kurtaracağına inanıyoruz”

Maliyet azaltma planı Zynga 31 Mart’ta biten ilk çeyrek mali raporlarını açıkladığı zaman duyurulmuştu. İlk çeyrekte 41 milyon dolar zarar giren Zynga bu planla kendini toparlamayı hedefliyor.

Zamanında dünyadaki FarmVille çılgınlığını hatırlarsak Zynga’nın bu denli sert çakılması çok da şaşırılacak bir şey değil. Zamanında bir anda şirkete milyon dolarlar kazandıran oyun aynı hızda geri çakılmıştı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir